Haber

İstanbul’da Taksiciler İzmir’de Öldürülen Meslektaşları İçin Dua Etti

İSTANBUL’daki taksiciler, İzmir’de öldürülen meslektaşları Oğuz Erge için bir araya geldi. Taksiciler ise Erge için dua ederek yetkililerden sorunlarının çözülmesini istedi.

İzmir’de yolcusu tarafından vurularak öldürülen Oğuz Erge için bir grup taksici Yenikapı Etkinlik Alanı’nda toplandı. Bu arada polis grupları da çevrede güvenlik önlemi aldı. Taksiciler gece bir araya gelerek Erge için dua etti. Burada basın açıklaması yapan Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, taksicilerin sorunlarını dile getirdi.

“O, İYİLİĞİ DE ÖLDÜRDÜ”

Oğuz Erge’nin yakınlarına başsağlığı dileyen Duman, “Bu olay biz taksiciler dahil tüm halkımızı üzdü ve Oğuz Erge ile birlikte iyiliği de katletti. Kimi taşıdığını bilmeden hizmet veren biz taksiciler yevmiye nafakasını alıyoruz. ve emekçi; “Taksi şoförünün taciz edildiği, psikopatının canına kıydığı bir ortamda hizmet vermeye çalışıyoruz. Taksi esnafının artan sorunlarına devletimizin tüm kurumlarının çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

“CAN GÜVENLİĞİMİZ İÇİN KABİN İSTİYORUZ”

Zorunlu hale gelen kameralar ve panik butonunun meslektaşlarının öldürülmesini engelleyemediğini belirten Duman, “Bu olayların ne ilk, ne de son olacağını biliyoruz. Bu nedenle yaptığımız araştırmalar sonucunda; Yıllardır dile getirdiğimiz, herkes tarafından kabul gören ve Avrupa’nın birçok şehrinde uygulanan can güvenliği politikamızdan bahsediyoruz.” Biz bir kabin ve o kabine ait bir araç istiyoruz ve bunun kanunla düzeltilmesini bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu