Haber

Azerbaycan’daki Türk vatandaşları Türkiye’de cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanıyor

Azerbaycan’da yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye’de 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi için yerel saatle 08.00 itibariyle sandık başına gitmeye başladı.

Türkiye’nin dış temsilciliklerinde ve gümrük kapılarında ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme işlemi başladı. Azerbaycan’daki Türk vatandaşları yerel saatle 08.00’den itibaren Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği, Nahçıvan ve Gence Konsolosluklarında kurulan sandıklarda oy kullanmaya başladı. Bakü Büyükelçiliği’nde 7 bin 417, Gence Konsolosluğu’nda 2 bin 277 ve Nahçıvan Konsolosluğu’nda bin 349 kayıtlı seçmenin bulunduğu Azerbaycan’da oy kullanma işlemi 22 Mayıs’a kadar devam edecek. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıklar kapalı salonda savunularak 23 Mayıs’ta Türkiye’ye gönderilecek.

“Milletimize oy verdik, görevimizi yaptık”

İkinci ilaçlamada Bakü Büyükelçiliği’ne gelen ve oyunu kullanan İsmail Kahraman, “Vatan millete hayırlı olsun. Demokrasi kazansın. Biz milletimize oy verdik, görevimizi yaptık. Seçim kalanlarındır.” vatandaş ve millet.”

10 yıldır Azerbaycan’da yaşadığını ifade eden İrfan Okumuş, “Böyle bir seçimde oy kullanmamızı sağlayan ülkemize öncelikle teşekkür ediyoruz. Ayrıca güzel, demokratik bir ortamda. Ülkemiz 2. tura kaldı. ilk kez.Mutluyuz,hayırlı olsun.”

Oyunu kullanan Zenfira Önder de “Türkiye’mize hayırlı olsun. Ben hem Azerbaycan hem de Türk vatandaşıyım. Biz buraya Türkiye’nin rahatı, refahı, keyfi için geldik. Biz iki devlet, tek milletiz” dedi. – BAKÜ

haber-cide.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu