Haber

Arama kurtarma ekibi ve Vali Sezer’den çocuklara bayram hediyesi

Arama kurtarma ekibi ve Vali Sezer’den çocuklara bayram hediyesi

Cumhuriyet kutlamalarına katılan Arama Kurtarma Ekipleri çocukları sevindirdi

EDİRNE – Çeşitli meslek gruplarından gönüllülerden oluşan GEA Arama Kurtarma ekibi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında kente gelerek çocuklarla bir araya gelerek onlara bayram ikramı yaptı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri ve 29 Ekim kutlamaları çerçevesinde Edirne’den Kars’a oyuncak kampanyası düzenleyen GEA Arama Kurtarma ekibi, Edirne Valisi Yunus Sezer’in daveti üzerine kente gelerek çocuklarla buluştu.

Kentte Menzilahir Mahallesi’nde etkinlik düzenleyen GEA Arama Kurtarma ekiplerine eşlik eden Vali Sezer, hem çocuklarla buluştu, hem de mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

Ziyarette İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alım Özbaş da hazır bulundu.

Mahalle sakinleri tarafından alkışlarla karşılanan Vali Sezer, vatandaşlarla tek tek ilgilenerek taleplerini not aldı. Mahalle sakinleri, mahalledeki internet ve elektrik direklerindeki sorunları Vali Sezer’e bildirerek, ilgililere teşekkür etti.

Çocuklarına iş talebinde bulunan mahalle sakinleriyle sohbet eden Vali Sezer, önümüzdeki günlerde İşkur tarafından bu konuyla ilgili bir çalışma yapılacağını söyledi.

“100’üncü yılımızı Edirne ve Kars’ta aynı anda kutluyoruz”

Edirne’den Kars’a oyuncak kampanyası kapsamında gruplara ayrıldıklarını söyleyen GEA Arama Kurtarma Koordinatörü Umut Dinçşahin, her Cumhuriyet Bayramı’nda farklı bir ili ziyaret ettiklerini ve bu yıl da benzer bir planlama yaptıklarını belirtti.

Edirne’de arama kurtarma grubu kurmak için çalıştıklarını belirten Dinçşahin, 3 günlük program çerçevesinde kentteki okulları da ziyaret etmek istediklerini belirtti.

Gönüllerinin bir yanının dünyada yaşanan acılarla olduğunu dile getiren Dinçşahin, çocuklarla buluşup Cumhuriyet coşkusunu paylaşmak istediklerini de belirtti.

haber-cekmekoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu